poyrazoğlu otomotiv

Şehrin gürültüsünden  Vali bey de şikayetçi

Denizli Valisi Hasan Karahan, ilk halk günü toplantısını gerçekleştirdi.  Vali Karahan, toplantıda özellikle gece araçların yüksek sesle müzik açıp sokak aralarında dolaşmasından rahatsız olan vatandaşa, “Polisi arayın. Ben de birkaç kez arayıp müziğin sesini kesmelerini istedim” diye yanıt verdi.

09-08-2017 16:28

Denizli Valisi Hasan Karahan halk günü toplantısı vesilesiyle vatandaşlarla bir araya geldi Valilik Konferans Salonunda düzenlenen Halk Toplantısına Vali  Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Kemal İnan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Daire Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

“KİŞİSEL İSTEKLERİNİZİ BU TOPLANTIYA GETİRMEYİN”

Valiler Kararnamesiyle Denizli’ye atanan Vali Hasan Karahan ilk defa halk günü toplantısına katıldı. Toplantıya başlamadan önce kurum müdürlerinin bundan sonra toplantıya katılmamasını isteyen Karahan, vatandaşla baş başa görüşerek hasbihal etmek istediğini söyledi. Vatandaş şikayetlerinin gerekli görülmesi halinde kurum müdürlerine bildirileceğini söyleyen Karahan, vatandaşlarında kişisel isteklerini bu toplantıya getirmemelerini istedi.

“İŞ İÇİN GELMEYİN”

Toplantı başlamadan önce Halk Günü ile ilgili açıklamalarda bulunan Karahan, “Denizli bir vilayet; valisi, kaymakamları, müdürleri var ve hizmetler veriliyor. Bu hizmetlerin aksıyor mu, hizmetler verilirken vatandaşa nasıl davranılıyor, hizmetler yerinde vaktinde ifa ediliyor mu; bunları bize anlatın. Biz her sorunu göremiyoruz, bizim binlerce personelimiz var, yüzlerce dairemiz var her yere ulaşıp görmemiz mümkün değil. Kişisel sorunlara için vali ne yapacak. İş bulma ile ilgili sorunları İŞKUR ile görüşün. Buraya tek tek gelip ‘benim işe ihtiyacım var bana iş bul’ dersen, böyle bir vali yok dünyada ve Türkiye’de. İŞKUR iş isteyenlerle işçi arayanları buluşturan bir dairedir. Bana iş için gelen varsa gelmesin, valinin Ahmet’i, Mehmet’i işe alma yetkim ve gücüm yok. Baştan söyleyeyim, ben açık konuşan bir adamım” dedi.

“Şikayetlerinizi öncelikle dairelerimizde çözmeye çalışın” diyen Karahan, “Daireye gittiniz talep ettiniz, ilgilenmediler ise bize gelin ama elinden geleni yapıyorsa bize gelmeyin. Çünkü daire müdürlerimize vatandaşımız size geliyorsa gereğini yapın dedik. Eğer istek kanunen olmuyorsa bunu da zorlamanın bir anlamı yok. Hatta ben şöyle diyorum, vatandaş geldi, iş olmuyorsa ben aradığımda da olmuyor deyin. Sonuçta Allah’ın emri değil. Vali arayınca iş olacak diye bir kanun yok” ifadelerini kullandı.

“GÜRÜLTEDEN BENDE ŞİKAYETÇİYİM”

Vatandaşların şikayet ve sorunlarını dinleyen Karahan, yetkisi olduğu konuları çözmeye çalışacağını söyledi. Adli konulu şikayetlerde yapabileceğimiz herhangi bir şeyin olmadığını belirten Karahan, süreci izlemeleri gerektiğini söyledi. Belediye ve kişilerle yaşadığı sorunları toplantıda dile getiren vatandaşlara yargı yolunun açık olduğunu söyleyen Vali Karahan, “haklı olduğunuzu düşünüyorsanız yargıya başvurun” dedi.

Bir vatandaşın gece geç saatlere kadar yüksek sesle müziğin çalındığı sokak düğünlerinden ve araçların müziğin sesini son ses açarak, korna çalarak sokaklarda tur atmasından şikayetçi olduğunu belirtti. Vali Karahan “Evet gürültüden hepimiz şikayetçiyiz. Bende şikayetçiyim. Ama  bu eğitimle alakalı. Engel olabilsek oluruz. Ben de gece birkaç kez polisi aradım ‘şu müziği kesin’ diye. Siz de  polisi arayın veya  gürültü çıkaran kişiyi sürücüyü uyarın.  Bu da vatandaşlık görevidir” diye konuştu.

 


 

 

 

 

 

 

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şehrin gürültüsünden  Vali bey de şikayetçi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör