poyrazoğlu otomotiv

Tavas Sulama Suyu Projesi  eve takıldı

Devlet Su İşleri tarafından 2015 yılında ihalesi yapılan Tavas Ovası Sulama Suyu Projesi’nde sona gelindi.  Tavaslı çiftçilerin dört gözle beklediği, 33 bin 40 dekar alanın sulanması ve ekonomiye 40 milyon katkı sağlanması hedeflenen projenin yüzde 7’lik bölümü ise eve takıldı.

01-08-2017 14:14

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Türkiye genelindeki tarım arazilerini suya kavuşturma projesi GÖLSU kapsamında 2015 yılında ihalesi gerçekleştirilen Tavas Ovası Sulama Suyu Projesi’nin yüzde 93’ü tamamlandı. Tavas’ta Yenidere Barajından temin edilen su ile 33 bin 40 dekar alanın sulaması tamamlandığında dekar başına 1200 TL gelir artışı, ülke ekonomisine ise yıllık 39 milyon 648 lira katkı sağlanması hedefleniyor. Tavaslı çiftçilerin dört gözle beklediği projesinin yüzde 93’ü tamamlandı. Yüzde 7’lik kısmı ise eve takıldı.

İl Koordinasyon Kurulu’nda gündeme gelen ve DSİ 21.Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, proje hakkında Vali Hasan Karahan’a bilgi verdi. Proje ile ilgili yaptığı sunumda Balta, “Terfi merkezindeki iletim hattımızda tamamlayamadık. Vatandaşımızın evine isabet ediyor. Tahliye etmek istemedik. Mağdur olmasın diye kendimiz çözüm üretmeye çalışıyoruz. Kamulaştırılmış yer. Hayvanları var, kendimiz kiralık ev bulduk ama sonradan vazgeçtiler, kimse kiraya ev vermiyor. Açıkta kalacaklar. Kapıya atmak gibi bir pozisyon oluyor. Şantiye de yer verelim dedik, kabul etmedi. Kanunen çıkarabiliriz ama başka çözüm arıyoruz. Bu sezon sulama başlamayacak. Şu anda yatırım bitmemiş olarak gözüküyor. Bin metrelik yer kaldı. O iletim hattı tamamlanınca proje bitmiş olacak” dedi.

“PARASINI ALMIŞ, İKNA EDİN”
Denizli Valisi Hasan Karahan da vatandaşın en kısa sürede ikna edilmesi gerektiğini belirterek “Vatandaş, nasıl olsa parasını almış, ikna edin. Kamulaştırma parasını verilmiş. Projenin tamamlanması gerekir” talimatı verdi.

EV SAHİBİ YETKİLİLERİ KIZDIRDI
Tavas Ovası Sulama Projesi’nin sol sahil şeridi iletim hattının geçtiği evde oturan R.F adlı vatandaş evi boşaltmamakta ısrarcı davranması yetkilileri kızdırdı.

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tavas Sulama Suyu Projesi  eve takıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör