BİR BUNU BECEREMEDİ

Atilla Sezener

30-11-2020
Bize yazmak için tıklayınız.

Kim neyi beceremedi, anlatalım :

-Çin’de çıktığı ve akıl almaz hızla yayıldığı bilinen Korona virüs, dünyayı esir aldı.

-Kişiler, kurumlar, ülkeler tahminlerin üzerinde etkilendiler, bundan sonra da etkilenmeye devam edecekler. Ölümlerden iflaslara kadar herkesin bildiği tahribat gözler önünde.

-Sadece aklı ve kültürü yetersiz kimseler işin boyutunu kavrayamadılar.

*

-Covid-19 adını verdikleri hastalığın en önemli verdiği ders: İNSANOĞLU DOĞAYI HUNHARCA KULLANIR VE ANORMAL ÇOĞALIRSA, DOĞA BUNUN İNTİKAMINI ALIR . DÜNYADA EN ETKİN GÜÇ, SİLAH-PARA-TEKNOLJİ FİLAN DEĞİL, DOĞADIR.

*

-Bu virüs denilen illet üzerine ileride sayısız araştırma yapılıp, ciltlerle kitap yazılacaktır. Korona Virüsü, tüm gücüne karşı sadece tek şey becerememiştir: EVE HAPSETTİĞİ İNSANIMIZA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI VE BECERİSİ.

*

Yalnız bunun önemli bir riski var. Kişi kendini tanıyıp sorgulama erdemine erişebilir. O zaman şimdiye dek, son derece yanlış bilgi ve inançlarla bomboş yaşadığını anlayabilir. Bu kompleks yaratır.

GÜN NASIL HESAP EDİLİR ?

“Bir gün, bir gezegenin belli bir noktasındaki iki öğle saati arasındaki süreye denir. Bu konuda sakın ola ön yargılı olmayın. Dev gezegen Jüpiter’in bir günü 10 saat, yine çok büyük olan Neptün’ün bir günü 19 saat sürer. Çünkü bu gezegenler sıkışmış gazdan oluşur ve kendi çevresinde çok hızlı döner. Bizimle yaklaşık aynı sürede gün yaşayan tek gezegen Mars’tır. Mars’ta bir gün 24 saat 37 dakikadır. Ancak Mars’ın Güneş çevresindeki bir turu, 687 Dünya günü sürer. “

*

Yaratıcı, insanlar için en uygun gezegeni Dünya olarak seçmiştir. Fakat insanoğlu, Dünyanın düzenini her yönden bozmak için her naneyi yemektedir.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - BİR BUNU BECEREMEDİ
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları