poyrazoğlu otomotiv

NÜFUS  SORUNUNU  KAVRAMA  ZORLUĞU

Atilla Sezener

14-08-2020
Bize yazmak için tıklayınız.

L.Watts “Şeytan işlerini gördürmek için işsiz elleri seçer” diyor. Son derece doğru söylüyor.

Lütfen bu sözü asla unutmayın.

Bu ülkede nüfusu kundaklayanların tahsili, kimliği ve sıfatı ne olursa olsun, eğer cici kafaları basıyorsa ekonomik suçlardan cinsel suçlara kadar her çeşidinin bilgilerini edinsinler. Önlerine gelen tabloyu iyi tetkik etsinler, şunları görecekler:

1-Büyük çoğunluk çok çocuklu ailelerin yetiştirdikleri ve daha doğrusu yetiştiremedikleri kimselerin marifetidir.

2-Eğitim düzeyleri tamamının ( birkaç istisna hariç) dibe vurmuştur.

3-Çok kötü beslenmişlerdir. Beslenmeleri daha çok protein değil, hububat ağırlıklıdır.

Gerçekle yüzleşmek asla işlerine gelmediğinden kader mader diye çeşitli numaraların arkasına gizlenirler.

Eskiden “Memlekete asker lazım” derlerdi. “Zafer süngünün ucundadır” derlerdi. Bu devirlerin tarih olduğunu bazıları hala göremiyor. Zafer ve güç, teknolojiyi yaratan akıl ve çalışmanındır. Adam, viskisini yudumlarken düğmeye basıp füzelerini beyn-i alinize gönderiyor.

Taş kafalıya soruyorsun: “100 iş işçi mi istersin , yoksa bir tane dozer mi?” Hemen dozer diye cevaplıyor. Ama bunu hayatına uygularken aklı seyahata çıkıyor.

Ülkede halk bir çok şeyi yanlış algılıyor ve biliyor da, yönetenler veya yönetmeye talip olanlar farlı mı?. Onlar da ayakta uyuyorlar. Adamların uyduruk savlarına bakın::

“Efendim Avrupa nüfusu yaşlanıyor, biz ise genç nüfusla çoğalıyoruz. Onların eksiğini biz kapatacağız” Adama Denizli tabiriyle “alıp da kaçan mı” derler.

İyi eğitilmemiş, iyi beslenmemiş, dil bilmez, yol bilmez ve tahta bavuluna tutunup “Abi ne iş olsa yaparım” diyenleri Avrupa neresine sokacak, nerede kullanacak?.

Bakın sadece bir iki noktaya dikkat çekmek istiyorum. Bir üniversitede bazı öğrencilerin bilgisine televizyoncular baş vurdu. Soru şuydu:

-Libya Dünyanın neresindedir.? İçlerinde biri bile “Kuzey Afrika’da bir devlettir” demedi.

-Kıbrıs nerede sorusuna verilen cevaplar bir başka alem. Bu cevaplar sizi yere yatırır “Ben Kıbrıs’ta askerlik yaptım; Karadeniz’de bir yerlerde” diyen mi ararsınız, İtalyan’ın kuzeyinde haritada bulunmayan bir başka denizde olduğunu iddia edenler mi” v.s işin acı yanı bu cahillikten hiçbiri utanmıyor. Hemen her sahada bu aymazlıklar etrafa saçılıyor. Avrupa, bunları meşalelerle ve özel bandolarla karşılayacak (!).

Konu çok derin aslında ve asla bir köşe yazısına da sığmaz. Yazıya nokta koymadan önce, son derece önemli olan iki konuyu da dile getirmek istiyorum.

Güney Doğulu yurttaşlarımız, ne yakın akraba evliliklerinin zararlarını dinlediler, ne de Medeni Kanunu taktılar. üç-dört karıdan en az 10 çocuk yaparak nüfusu adamakıllı şişirdiler. En kültürlüleri ve akıllılarından biri olan Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’in bile 7 kızı var. Bu nüfus kabına sığamadı ve işi devlet kurma isteklerine kadar getirdiler.

Bir başka çok önemli husus ise, 1960’dan beri Avrupa kapısında beklememizin bir numaralı sebebi, bu gibi aşırı ve eğitimsiz nüfustur. Bakın büyük ve güçlü bir Avrupa ülkesi yetkilisi bizim Egemen Bağış’a ne demiş:” Egemen bey, AB’yi biz kurduk, adeta bizim bebeğimiz. Şu an en etkili ülkelerden biriyiz. Siz üye olunca bizim önümüze geçeceksiniz. Yani bütçede, karar mekanizmalarında , Avrupa Parlamentosu’nda, komisyonlardaki bürokrat sayısında bizden daha fazla söz ve yetki sahibi olacaksınız. Bu nüfusla her açıdan önümüze geçeceksiniz. Bunu kabullenmemiz kolay mı?. Müzakereleri uzatarak sizi engelliyoruz.

Bayılıyorum (!) bizim nüfus kundakçılarına. .

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - NÜFUS  SORUNUNU  KAVRAMA  ZORLUĞU
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları