poyrazoğlu otomotiv

“TEMEL”  OLDUĞUMUZU  BİLİYORLAR

Atilla Sezener

31-08-2020
Bize yazmak için tıklayınız.

Karadenizli meyhaneye gelmiş, masaya oturmuş;

-Ufak rakı, demiş. Tam ilk yudumu alacak bir başka Karadenizli nefes nefese meyhaneye dalmış. :

-Temel !, Temel !, evin yanıyor, koş.

Fırlamış bizimki, tam kapıya varmış ki bağırmış:

-Yahu benim evim yok ki !.

Dönmüş masasına, davranmış rakısına . Biri yine dalmış içeri tık nefes:

-Temel , Temel ! koş baban ölüyor.

Hızla fırlamış yeniden. Tam kapıdan çıkarken durmuş:

-Yahu benim babam yok ki!.

Yeniden gelmiş masaya, almış rakıyı eline. Kapı yine kırılır gibi açılmış. Yeniden bir dalmış içeri;

-Temel !, Temel ! koş hemen. Süper lotoda altı tutturdun; büyük ikramiye tam 20 milyon. Televizyoncular kasaba meydanında seni bekliyorlar.

Masadan fırlaması ile kasaba meydanına doğru koşması bir olmuş ve üç dakika sonra süklüm büklüm geri dönmüş ve

-Yahu ‘benim adım Temel değil…

İşte bu Temel biziz. Başta iktidarlar , bankalar ve kısaca güçlü olan herkes her zaman ve her yerde bizleri öper. Alın bir misal:

“Türkiye’nin resmi makam aracının toplamı 125.bin, Almanya’nın 11.bin, Japonya’nın 10.bin, Fransa’nın ise 9. bindir. 3 ülkenin toplam resmi makam aracı 30.bin tanedir.

Türkiye’nin resmi makam uçaklarını ve helikopterlerini sayarsak, Almanya, Fransa ve Japonya hayretler içinde kalırlar. Bu demek oluyor ki, Almanya, Fransa ve Japonya’nın 3-4 katı daha fazla zengin bir Türkiye’miz var demektir. Bu AKP iktidarının göz yaşartıcı bir başarısıdır.

Türkiye’de iktidar ve yandaşlarında görülmemiş bir saltanat yaşanıyor. Diğer yanda 21 milyon insan açlık sınırının altında bulunuyor”

Üç negatif özelliğimiz var. Mazeret üretmede kimse bizi geçemez. Her şey yapanın yanına kalır ve çok çabuk unuturuz. Geçenlerde Başbakan Yardımcısı, milletvekillerine sunulan akıl durduran kıyak imtiyazların eleştirisi üzerine “çabuk unuturlar” dedi. Adam yerden göğe haklıdır. Hep bağırır çağırır ve sonra unutarak kazığı yeriz.

Bir başka misal vereyim. Bilinen çevrelerin bir istismarını yazayım. İçki, günah ve haram. Gerek özelleştirmeden gelen paralar ve gerekse şu anda devam eden içki satışlarından KDV-ÖTV v.s adı altında alınan vergiler devlet bütçesi içinde toplanır. Dinde piyango, loto, iddia, at yarışları gibi talih oyunları da günahtır. Bunlardan alınanlar da bütçede toplanır. Daha bitmedi. Genelevlerden alınan vergiler de bütçeye girer. Sonra bu bütçeden harcamalar yapılır. Bunlara günah diyenlerin tümünün maaşı bu paraların da içinde olduğu bütçeden ödenir. Milletvekillerinden imamlara kadar. Gel de işin içinden çık bakalım.

Dedik ya Temel olduğumuzu biliyorlar bizim.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “TEMEL”  OLDUĞUMUZU  BİLİYORLAR
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları