gökçe pen çalışma renotek çalışma

Yayla Gölü’nün kazlarını unutmadılar

Buldan’ın yüksek mahallelerinde etkili olan kar yağışı, Süleymanlı Yayla Gölü’nde görülmeye değer muhteşem bir manzara oluştururken, sokak hayvanları ve kazları olumsuz etkiledi. Yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan Süleymanlı Mahallesi’ndeki Sokak köpeklerine mama dağıtan Buldan Belediyesi ekipleri, Yayla Gölü’nü süsleyen kazları da besledi.

18-01-2021 08:46

Buldan’da Cuma günü başlayan ve belirli aralıklarla iki gün devam eden kar yağışı, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Özellikle 1155 rakımlı Süleymanlı Mahallesi’ndeki Yayla Gölü’nde muhteşem bir manzara oluşturan kar, sokak hayvanlarını ve kazları olumsuz etkiledi. Buldan Belediyesi ekipleri sabahın erken saatlerinde Süleymanlı Mahallesi’ne giderek, orada yiyecek bulmakta sıkıntı çeken sokak köpeklerine mama dağıttı, gölün sakinleri kazları besledi.  
COVİD-19 tedbirleri kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında ihtiyaç  sahibi ailelere yardım elini uzatan Buldan Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmuyor. Belediye ekipleri tarafından  sokak hayvanlarının periyodik olarak  beslendiğini söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Uzun zamandan beri beklediğimiz kar yağışı nihayet geldi.  Kuraklık nedeniyle boşalan barajlarımız için umut olan kar, kuş cenneti Süleymanlı Yayla Gölü’nde de muhteşem bir görüntü oluşturdu.  Doğa ve fotoğraf tutkunlarının bu manzarayı görmelerini isterim. Ancak, kar ve soğuk havalardan sokakta yaşayan can dostlarımız olumsuz etkileniyor, yiyecek bulmakta sıkıntı yaşıyorlar. Ekiplerimiz Ekiplerimizin, sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.  Soğuktan  etkilenen Yayla Gölü’müzü  süsleyen kazlarımızı da unutmuyoruz. Belirli aralıklarla onları da besliyoruz” dedi.  Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yayla Gölü’nün kazlarını unutmadılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör