gökçe pen çalışma renotek çalışma

AĞZINA DAMLA İÇKİ KOYMUYOR

Atilla Sezener

25-12-2020
Bize yazmak için tıklayınız.

Ağzına damla içki koymayan ve bunu her vesile ile ortaya koyan prototip bir vatandaşın arka planına bir göz atalım

Bu arkadaş kim güçlü ise ve kim iktidar ise, onun kuyruğuna bir güzel yapışır. Elbette babasının hayrına yapışmaz. Beklentileri vardır, ihtirası onu tamamen bloke ettiğinden gözü pardon aklı hiçbir şey görmez. Çıkar denizine mayosuz atlamadan önce klasik kozunu oynar.

AĞZIMA BİR DAMLA İÇKİ KOYMAM.

Yeşil sermayeden nasiplenince ilk işi, akılda, ahlakta ve dinde asla yeri olmayan muta nikahı peşine düşer. Yerli veya yabancı fark etmez. Saatlikten tutun da birkaç aylık ve hatta yıllık metresini güya nikahlısı gibi yutturur. Nataşa gurubu daha makbuldür. Sakalı varsa sakalını yoksa çenesini sıvazlar ve tekrarını yapar:

AĞZIMA BİR DAMLA İÇKİ KOYMAM.

Bir bağlantı kurup cebini doldurmaya başlayınca, akrabalarının ve arkadaşlarının haklarını her durumda yemekten asla uzak durmaz.

AMA AĞZINA BİR DAMLA İÇKİ KOYMAZ.

Hayatında Kuran dahil hiçbir kitap okumamıştır. Zaten okusa da anlamaz ya. Fakat her konuda ahkam keser, her şeyi bilir ve bildiğini zannettiği her şeyden kendine pay çıkarır.

KATİYYEN AĞZINA İÇKİ KOYMAZ

Eğer herhangi bir konuda müteahhitse, ne yapar eder, o ihaleyi kapar. Tezgahını ona göre kurar. Biri beş gösterir. Kontrolcuları ayarlar, her pozisyonda kendine cukka yaratır. Devlet soyulmuş, hazine tırtıklanmış ona vız gelir. Öte yanda yumruğunu göğsüne vurur ve

AĞZIMA İÇKİNİN ZERRESİ DEĞMEZ, der.

Yanında sekreter çalıştırır, kıza ve kadına çok kısa sürede sarkar. Ona asla tutamayacağı vaatlerde bulunur ve sonunda netice alır.

AĞZINA ASLA İÇKİ DEĞMEZ.

Evde karısı, bol çocuk doğurur. Kızları insan yerine koymadıklarından saymazlar. Ayrıca kızlarını mal gibi satarlar. Evlenmede kızın hiçbir şekilde fikri alınmaz. Çocuk “ben okumak istiyorum” derse kemikleri kırılıncaya kadar dayak yer. Sevdiğine kaçarsa aile meclisi kararıyla öldürülür. Az ceza alsın diye bu iş yaşı en küçük olana yaptırılır.

FAKAT KIZIN BABASI AĞZINA İÇKİNİN ZERRESİNİ KOYMAZ

Başta İran olmak üzere çağdışı rejim ihraç eden ülkelere giderek cumhuriyet ve demokrasiyi yıkmak için her türlü yasadışı fitnenin içine girer ve sonra:

AĞZINA DAMLA İÇKİ KOYMADIĞINI İDDİA EDER.

Başta uyuşturucu olmak üzere her türlü çirkefe gırtlağına kadar batar ve yakalandığında binbir inkar yemininin ardından:

BEN DAMLA İÇKİ İÇMEMİŞİMDİR,

Masalına sığınır.

Her türlü çirkefe gırtlağına kadar batmış olan bu yaratıklar, içimizden birçok safı kolay kafese almakta mahirdirler. Böyleleri ve ağababaları içseler ne olur, içmeseler ne olur?

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - AĞZINA DAMLA İÇKİ KOYMUYOR
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları